Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Czy radomianie obawiają się szczepień przeciwko COVID-19?

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:36 / Autor: Magdalena Król
archiwum
Magdalena Król

Coraz więcej mieszkańców Radomia decyduje się na szczepienia przeciwko COVID-19. Codziennie pod punktem szczepień czeka wiele osób. A czy radomianie mają jakieś obawy wobec szczepionki?

Do tej pory w Polsce pierwszą dawkę szczepionki otrzymało ponad 5,5 mln osób, a drugą nieco ponad 2 mln pacjentów. Wiele osób decyduje się na szczepienie także w Radomiu. Obecnie w punkcie szczepień przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zaszczepiło się około 23 tysięcy osób. A czy Radomianie mają jakieś obawy?

Ponadto w Radomiu zostaną uruchomione cztery samorządowe punkty szczepień. Powstaną one w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 na Michałowie, w Domu Kultury „Idalin”, w Resursie Obywatelskiej oraz w sali sportów walki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Borkach. 

W II kwartale tego roku sieć punktów szczepień zostanie poszerzona m.in. o zakłady pracy, apteki czy punkty drive-thru. Dzięki nowelizacji ustawy covidowej, uprawnienia do wykonywania szczepień mają uzyskać też pielęgniarki, położne i ratownicy medyczni. Przypomnijmy, że od 12 kwietnia osoby urodzone w 1962 r. lub później mogą rejestrować się do przyjęcia szczepionki.