Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

#OgarnijHejt - bezpłatne zajęcia dla szkół

środa, 14 kwietnia 2021 13:34 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Enea i Instytut Lema zachęcają do udziału w projekcie "Ogarnij hejt". To zajęcia dla szkół na temat cyberprzemocy i bezpiecznego korzystania z internetu.

Rozpoczyna się nabór szkół do projektu "Ogarnij hejt". Jego celem jest popularyzacja wiedzy o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i zapobieganiu cyberprzemocy.

Badania Państwowego Instytutu Badawczego NASK wskazują, że trzech na czterech uczniów spotkało się z jakąś formą cyberprzemocy. Jeden na trzech nigdy o niej nikomu nie powiedział. Ofiarami są przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych. Liczby pokazują, że to zjawisko na ogromną skalę, które w wielu szkołach wciąż stanowi tabu.

Rozpoczyna się rekrutacja do projektu "Ogarnij hejt", który prowadzą specjaliści z Instytutu Lema. Partnerem jest Enea.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca, wystarczy wypełnić formularz na stronie https://instytutlema.pl/ogarnijhejt/. Na bezpłatne zajęcia ma szansę 30 szkół. W placówkach, które zakwalifikują się zostaną przeprowadzone warsztaty dla wszystkich klas 6-8, rodziców uczniów i nauczycieli. Młodzi ludzie dowiedzą się jak reagować i co robić, doświadczając przemocy w internecie. Dorośli poznają narzędzia umożliwiające rozpoznanie problemu, dowiedzą się jak mu zapobiegać i przeciwdziałać. Dodatkowo szkoły otrzymają materiały edukacyjne i dydaktyczne, by kontynuować temat w przyszłości, certyfikat oraz raport dotyczący skali cyberprzemocy w placówce, który powstanie na podstawie ankiet wypełnianych podczas zajęć.

Organizatorem akcji jest Fundacja Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Do tej pory w warsztatach udział wzięło ponad 3 000 uczestników z 21 szkół. "Ogarnij hejt" to jedno w wielu działań realizowanych w ramach obchodów Roku Lema, którego partnerem jest Enea.