Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Poseł Kosztowniak: celebrujmy w tych dniach postawy patriotyczne!

piątek, 30 kwietnia 2021 09:10 / Autor: Radosław Mizera
foto: www.gov.pl
Radosław Mizera

Z uwagi na pandemię koronawirusa, wiele uroczystości i imprez, które zwykle odbywały się 1, 2 i 3 maja, zostało odwołanych. - Ale to nie zwalnia nas z radosnego obchodzenia tych wszystkich świąt – powiedział poseł na Sejm Andrzej Kosztowniak.

1 maja będzie obchodzone wspomnienie św. Józefa robotnika, patrona ludzi pracy. Ten dzień nabiera szczególnego wymiaru z racji tego, że papież Franciszek ogłosił "Rok Świętego Józefa", który potrwa do 8 grudnia 2021 roku.

- W ostatnich latach obserwujemy próbę omijania tego święta. To święto ludzi ciężko pracujących, do których radomianie się zaliczają – mówi poseł Kosztowniak w "Bilansie dnia".

2 maja obchodzimy natomiast Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji poseł Andrzej Kosztowniak, od 15 lat przekazuje naszym słuchaczom biało-czerwone flagi. Co roku tego dnia z dumą eksponujemy flagi na zewnątrz.

- Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Zachęcam do tego, aby pokazywać przywiązanie do barw narodowych - powiedział parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Natomiast 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji 3-go Maja.

- To dzień kiedy warto pokazywać wielki dorobek państwa polskiego – zauważa poseł Andrzej Kosztowniak: