Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

niedziela, 02 maj 2021 08:05 / Autor: Magdalena Król
fot. satynek/pixababy.com
Magdalena Król

Dzień Flagi w Polsce wypada 2 maja. Co roku tego dnia Radomianie z dumą eksponują flagi na zewnątrz. A jak będzie w tym roku?

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Każdy z nas może wywiesić flagę np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. A w czy radomianie wywieszają flagę?

Do wywieszenia naszych symboli narodowych zachęca również poseł Andrzej Kosztowniak, który od 15 lat rozdaje flagi radomianom.

Dziś polską flagę – zgodnie z obowiązującym prawem – możemy wywieszać nie tylko przy okazji świąt państwowych, ale też na co dzień. Co jeszcze nie tak dawno nie było możliwe. Jest tylko jeden warunek. Flagę należy otaczać należną czcią i szacunkiem

2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, jednak wielu Polaków bierze w ten dzień urlop, ze względu na to, że ta data jest jedyną w kalendarzu występującą pomiędzy dwoma dniami wolnymi od pracy.