Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

RADOM

Prezydent chce przywrócenia pracy w kolejnych oddziałach szpitalnych

środa, 05 maj 2021 11:32 / Autor: Michał Kaczor
fot. radom.pl
Michał Kaczor

Prezydent Radomia zwrócił się do wojewody z wnioskiem o przywrócenie podstawowej pracy w 6 oddziałach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Prezydent Radomia zwrócił się do wojewody o przywrócenie podstawowej pracy w oddziałach: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologii, urologii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz ortopedyczno-urazowym.

- Jeżeli ta dynamika spadku osób chorych na COVID-19 będzie utrzymywać się, trzeba jak najszybciej odblokowywać oddziały szpitalne, żeby pacjenci chorzy na inne schorzenia także mieli miejsce w szpitalu. Dzisiaj wysłaliśmy pismo do dyrektora wydziału zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z chęcią przekształcenia naszego szpitala ponownie w wielozadaniowy - tłumaczy wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

- Dla pacjentów chorych na COVID-19 pozostałoby 126 łóżek: 100 w szpitalu tymczasowym, w tym 20 na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii oraz 26 łóżek na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Dodatkowo, na czterech innych oddziałach, zostałoby wydzielonych po 5 miejsc dla osób z podejrzeniem COVID-19 - dodaje prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent chce, żeby oddziały wróciły do pracy 17 maja.