Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

RADOM

Tomasz Siwak nie jest już prezesem Enei Nowa Energia

poniedziałek, 10 maj 2021 13:00 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Prezes zarządu Enea Nowa Energia Tomasz Siwak złożył rezygnację z funkcji z dniem 1 maja. Do naszej redakcji wpłynęło dziś oświadczenie w tej sprawie.

- Przeglądając w ostatni weekend radomskie media, ze zdumieniem odkryłem przeprowadzony po nich przemarsz radomskiego posła PO Konrada Frysztaka, który z nieskrywaną niechęcią krytykuje zlokalizowanie w Radomiu głównej siedziby Enea Nowa Energia - czytamy w uzasadnieniu.

W piśmie dotyczącym rezygnacji Tomasz Siwak pisze, że wywiazał się z powierzonego mu zadania - organizacji siedziby spółki w Radomiu. - W związku z faktem wypełnienia przeze mnie powierzonej mi misji, to jest wydzielenia tzw. segmentu OZE funkcjonujących w Grupie Kapitałowej ENEA S.A. do odrębnej spółki prawa handlowego zaleznej od ENEA S.A. oraz utworzenia dla tej spółki głównej siedziby w Radomiu, z dniem 1 maja 2021 r. składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu ENEA NOWA ENERGIA sp. z.o.o. Bardzo dziękuję, że powierzając mi ten projekt do realizacji obdarzył mnie Pan tak daleko idącym zaufaniem. Dlatego też tym bardziej się cieszę, że wykonana przeze mnie praca spotkała się z akceptacją i uznaniem Pana Prezesa - czytamy.

Tomasz Siwak informuje, że złożył rezygnację ze stanowiska w dniu otwarcia nowej siedziby, 26 kwietnia.