Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

W szpitalu na Józefowie zmieniły się zasady dotyczące odwiedzin pacjentów

czwartek, 01 lipca 2021 13:27 / Autor: Magdalena Król
foto: Radio Plus Radom
Magdalena Król

Od czwartku, 1 lipca, zmieniają się zasady dotyczące odwiedzin pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Radom szczepienia

Jak informuje Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, nadal utrzymane są ograniczenia odwiedzin, ale mając na uwadze potrzebę zapewnienia pacjentom i ich rodzinom osobistego kontaktu, lecznica zdecydowała się na wprowadzenie odwiedzin pacjentów szpitalnych w sytuacjach szczególnych.

Odwiedziny u chorych mogą odbywać się za zgodą kierownika, zastępcy oddziału lub lekarza prowadzącego, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Odwiedziny odbywają się w dni powszednie w godz. 13.00-15.00 po uprzednim ustaleniu z kierownikiem.

Osoby odwiedzające chorego w szpitalu mają obowiązek m.in. dezynfekcji rąk; wyposażenia się na własny koszt w środki ochrony osobistej, w tym w szczególności maseczkę, fartuch i rękawiczki; bezwzględnego stosowania się do poleceń personelu medycznego.

Od 1 lipca nie obowiązuje już zasada składania pisemnych wniosków o zgodę na odwiedziny pacjenta w stanie epidemii COVID-19.