Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Karabinki MSBS GROT dla Jednostki Strzeleckiej we Włocławku

niedziela, 25 lipca 2021 15:36 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fabryka Broni Radom
Elżbieta Warchoł
Radom szczepienia

Fabryka Broni Łucznik i Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek rozpoczęły współpracę w zakresie dostarczenia broni dla stowarzyszenia. Adepci JS 4051 Włocławek będą się szkolili wykorzystując najnowocześniejszą broń tworzoną przez Fabrykę Broni – karabinek MSBS 5,56 GROT.

Podnoszenie kwalifikacji oraz zdobywanie nowej wiedzy - tymi zasadami, na co dzień kierują się członkowie stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek. Dlatego ważne jest, by adepci szkoleni przez ekspertów jednostki mogli wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt militarny, w jak największym stopniu zbliżony do wyposażenia znajdującego się na stanie Sił Zbrojnych RP. Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek imienia generała broni Władysława Andersa od 12 lutego 2015 roku jest jedyną organizacją proobronną, certyfikowaną przez MON, działającą w rejonie Włocławka i okolic.

14 lipca Fabryka Broni „Łucznik” – Radom i Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek rozpoczęły współpracę, na bazie której stowarzyszenie odebrało karabinki MSBS 5,56 GROT. - Jesteśmy dumni, że #MSBSGROT, zasilany amunicją 5,56 mm będzie wykorzystywany do szkolenia adeptów Jednostki Strzeleckiej 4051. Ta współpraca to nie tylko nasz wkład w rozwój działalności organizacji proobronnych. Jest to także kolejny kanał, którym możemy otrzymywać opinie użytkowników na temat naszego wyrobu, kluczowe dla dalszego rozwoju naszej konstrukcji – mówi Piotr Szczepański, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.