Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Samorząd

WSA przyznał rację Prezydentowi Radomia: Pacyna zawieszony bez podstaw

piątek, 30 lipca 2021 15:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję dotyczącą zawieszenia w czynnościach dyrektora Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego Marka Pacyny. Przypomnijmy, minister zdrowia Adam Niedzielski zawiesił dyrektora Pacynę. Powodem były opóźnienia przy uruchomieniu szpitala tymczasowego.

Radom szczepienia

O decyzji WSA poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski. - W sporze z Ministrem Zdrowia racja była po mojej stronie! - napisał prezydent Witkowski w mediach społecznościowych.

Sąd, rozpatrując jego skargę stwierdził, że Minister Zdrowia oparł się wyłącznie na opiniach Wojewody Mazowieckiego i dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ. Nie zgromadził materiału dowodowego niezbędnego do rzetelnego rozpatrzenia sprawy i nie uwzględnił wszystkich istotnych okoliczności.

- Obecnie pracą RSS znów kieruje Marek Pacyna, a ja mam nadzieję, że dla ministra Adama Niedzielskiego będzie to cenna lekcja, że ochrona zdrowia powinna być wolna od polityki - czytamy dalej.

Zgodnie z wyrokiem WSA, Minister Zdrowia musi zapłacić po 200 złotych Markowi Pacynie i Gminie Miasta Radomia tytułem kosztów postępowania sądowego.