Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Szpital na Józefowie wstrzymał przyjęcia na OIOM. Rzecznik: Sytuacja jest pod kontrolą

wtorek, 14 września 2021 13:31 / Autor: Michał Kaczor
fot. MSS
Michał Kaczor

Szpital na Józefowie wstrzymał przyjęcia na oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia bólu. Rzecznik lecznicy potwierdza, że są problemy kadrowe, ale zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

O wstrzymaniu przyjęć na oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia bólu informaliśmy w poniedziałek (13 września). Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dzisiaj szpital wydał oświadczenie w tej sprawie.

- Faktycznie mamy problemy kadrowe w Klinicznym Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Przy obecnym składzie lekarzy jesteśmy w stanie zapewnić prace bloków operacyjnych oraz zespołu reanimacyjnego, jednak nie mamy możliwości zabezpieczenia pacjentów w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej oddział ten wznowił przyjęcia. Jak tylko się to stanie, od razu poinformujemy Państwa o tym - informuje Karolina Gajewska, rzecznik szpitala. 

Pacjenci zostali przeniesieni do oddziałów, które posiadają łóżka intensywnej terapii.

- Sytuacja jest pod kontrolą. Zwróciliśmy się do ościennych szpitali z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu pacjentów wymagających intensywnej terapii. O sprawie poinformowaliśmy również wojewodę mazowieckiego - uspokaja rzecznik:

Rzecznik szpitala zapewnia, że pacjenci, który wymagają natychmiastowej pomocy otrzymują pomoc.