Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Zaszczep się przeciwko grypie! Ruszają szczepienia dla seniorów

poniedziałek, 20 września 2021 11:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Dwa i pół tysiąca radomskich seniorów będzie się mogło zaszczepić przeciwko grypie.

Od wtorku, 21 września, radomscy seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie - informuje wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Akcja profilaktyczna rozpocznie się o godz. 14.30 w laboratorium Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana 1. Szczepienia będą prowadzone w godz. 14.30 - 18.00. Szpital, podobnie jak w zeszłym roku, kupił 2,5 tysiąca dawek szczepionki - mówi Jerzy Zawodnik.

Z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie będą mogli skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65 lat i są zameldowani w Radomiu. Aby przyjąć szczepionkę trzeba być zdrowym - zaznacza wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Konieczne będzie okazanie dowodu osobistego. Seniorzy, którzy w ostatnich dniach zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 powinni od daty przyjęcia szczepionki odczekać 14 dni.

Rzecznik RSS Elżbieta Cieślak przypomina, że osoby zgłaszające się  na szczepienie powinny przed wejściem do Laboratorium zdezynfekować ręce i założyć czystą maseczkę zasłaniającą dokładnie  usta i nos. Przypomnijmy, że  akcję  bezpłatnych szczepień dla seniorów Radomski Szpital Specjalistyczny realizuje na polecenie gminy Radom. Program „STOP GRYPIE ‘’ jest skierowany do mieszkańców Radomia, którzy ukończyli 65 lat, ponieważ to właśnie starsze osoby - zdaniem specjalistów - są bardziej narażone na powikłania po grypie.  Radom jest jednym z liderów wśród samorządów w zakresie profilaktyki grypy. Co roku z bezpłatnych  szczepień korzysta kilka tysięcy osób. Akcja profilaktyczna „Stop Grypie”prowadzona jest w Radomiu  od kilkunastu lat.