Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

RADOM

Tysiąc kilometrów na rowerze i bez snu!

wtorek, 21 września 2021 10:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Policjant Sebastian Nowacki wyruszył dzisiaj rowerem w trasę liczącą tysiąc kilometrów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że trasę z Radomia do Szczecina przez Hel planuje pokonać bez snu! W ten sposób pomaga chorej radomiance Aleksandrze Ziomce.

U Aleksandry Ziomki zdiagnozowano nieoperacyjnego guza klatki piersiowej. Jedynym ratunkiem dla Oli w tej chwili jest droga terapia, która przynosi już efekty. Obecnie Aleksandra pozostaje pod opieką Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie jest leczona na oddziale dziennym chemioterapii. Monika Ziomka, mam chorej Oli:

Młodszy aspirant Sebastian Nowacki pochodzi z Płocka. - Dystans tysiąca kilometra jest ciężki do pokonania, ale jestem zdeterminowany, by pomóc Oli - powiedział funkcjonariusz mazowieckiej policji:

W akcję włączyły się władze województwa mazowieckiego. - Wyrażam podziw dla pana Sebastiana, że podjął się tego zadania. Zachęcam do wsparcia tej akcji - powiedział Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza:

Również Radosław Witkowski, prezydent Radomia zadeklarował wsparcie chorej Oli:

Akcję wspierają także mazowieccy policji. Jakub Gorczyński, pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu:

Na facebooku utworzono specjalne wydarzenie pt. „1000 km non-stop na rowerze dla Aleksandry Ziomki – Zbiórka charytatywna”.