Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Rośnie liczba pacjentów "covidowych" w Radomiu

środa, 13 października 2021 14:33 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Coraz więcej pacjentów "covidowych" w szpitalu w Radomiu. Obecnie leczy się tam ponad 50 osób.

Radom szczepienia

Przybywa pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Rzecznik Elżbieta Cieślak mówi, że liczba hospitalizowanych rośnie każdego dnia.

- O ile w ubiegłym tygodniu w szpitalu przebywało kilkanaście osób, to dzisiaj mówimy o ponad 50 pacjentach chorych na COVID-19. Niemal wszyscy to osoby niezaszczepione - mówi rzecznik.

Decyzją wojewody Radomski Szpital Specjalistyczny miał przygotować 66 łóżek "covidowych", w tym 10 respiratorowych.

- Jesteśmy przygotowani na ewentualne zwiększenie liczby łóżek do 100, w tym uruchomienie 20 łóżek respiratorowych - dodaje Elżbieta Cieślak.

W szpitalach powiatowych w Iłży i Pionkach sytuacja jest stabilna.

- Obecnie w obu szpitalach powiatowych są po trzy łóżka obserwacyjne dla osób z podejrzeniem koronawirusa. Jeżeli obecnie na oddział trafi kobieta w ciąży albo pacjent planowy i w trakcie pobytu w szpitalu okaże się, że jest zakażony wirusem SARS-CoV-2, to szpital ma obowiązek zaopiekować się nim, a jeżeli jego stan zdrowia będzie się pogarszał, to zostanie przekazany do szpitala tymczasowego - mówi Marcin Genca, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Liczba łóżek z dostępem do tlenoterapii zwiększyła się w szpitalu w Przysusze.

- Mamy zwiększoną liczbę o 8 miejsc, które możemy oddać dla pacjentów covidowych. W sumie mamy 53 miejsca. Mieliśmy wcześniej 45. To wszystko są łóżka z dostępem do tlenu - mówi Julian Wróbel, dyrektor szpitala w Przysusze.

Jeżeli chodzi o szpital w Kozienicach, to w poniedziałek przebywało tam 9 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.