Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

RADOM

Wkrótce przejdzie Marsz Życia i Nadziei

piątek, 15 października 2021 13:41 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Marsz Życia i Nadziei przejdzie za tydzień, w piątek, 22 października ulicami Radomia.

Marsz wyruszy o godz. 15. 30 z ul. Lekarskiej. Zbiórka uczestników o godz. 15 przed Poradnią Chorób Piersi przy ul. Lekarskiej 4. Trasa przemarszu będzie wiodła ulicami: Lekarską, Tochtermana, Traugutta, Żeromskiego na pl. Corazziego. Na zakończenie odbędzie się happening poświęcony tematyce walki z rakiem piersi.

Celem marszu jest szerzenie profilaktyki prozdrowotnej w walce z rakiem piersi oraz pokazanie, że rak to nie wyrok. Uczestniczkami marszu są przede wszystkim kobiety doświadczone tą ciężką chorobą jaką jest rak piersi. Uczestnicząc w dorocznym marszu chcą pokazać, że z chorobą można wygrać - mówi Bożena Grzybowska, prezes Stowarzyszenia Amazonki- Dana. Podczas marszu będzie można porozmawiać z amazonkami, rozdawane będą też materiały edukacyjne i informacyjne. Marsz ma charakter edukacyjny i ma zachęcić panie do systematycznego badania piersi- mówi Bożena Grzybowska prezes Stowarzyszenia Amazonek Dana w Radomiu. Wcześnie rozpoznany i leczony nowotwór daje szansę na dalsze długie życie- dodaje Bożena Grzybowska. Nie trzeba się bać badań. Choroba to nie wstyd- dodaje.

Organizatorami marszu są: Stowarzyszenie Amazonki - Dana, Poradnia Chorób Piersi RSS oraz Szkoły Medyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.