Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jerzy Matulewicz, biskup
Dziś jest: Czwartek, 27 stycznia 2022

RADOM

Radni nie przyjęli zmian w budżecie. Zagrożone grudniowe wypłaty dla nauczycieli

poniedziałek, 29 listopada 2021 15:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: www.gov.pl
Elżbieta Warchoł

Podczas dzisiejszych obrad Rady Miejskiej został odrzucony głosami radnych PiS projekt zmian w Uchwale Budżetowej oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Radomia na lata 2021- 45. Może to skutkować terminowością wypłat w radomskiej oświacie.

Projekt zawierał szereg zmian i przesunięć itp. Środki pochodzące ze sprzedaży nieruchomości ( 5 mln. ) wg projektu miały zostać przeznaczone na łatanie dziury budżetowej. Z nowych inwestycji: zakup aparatu fotograficznego za 32 tys. Wyrzucone miały zostać kolejne inwestycje, okrojone wydatki na tak ważne remonty ulic.

Prosiłem prezydenta o wprowadzenie "wykreślanych" inwestycji do WPF ( na kolejne lata ) nie spotkało się to z akceptacją – relacjonuje Łukasz Podlewski przewodniczący Klubu Radnych PiS. Wśród proponowanych zmian miały być uwzględnione pieniądze na oświatę i dla nauczycieli: Zwiększenia planu wydatków w dziale 801 w kwocie 12 067 710 zł w zadaniach własnych gminy i w kwocie 10 935 200 zł w zadaniach własnych powiatu dokonuje się w celu zwiększenia środków: • na dotacje dla niepublicznych szkół i placówek oświatowych (5 816 410 zł) oraz na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń w szkołach i placówkach oświatowych (17 186 500 zł). Nieprzyjęcie uchwały może mieć wpływ na terminowość wypłat w oświacie. 1 grudnia nauczyciele mogą nie dostać wypłaty pieniędzy. Radny Łukasz Podlewski.

 

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Łukasz Podlewski zadeklarował, że jeszcze dziś radni mogą głosować zmienioną uchwałę. Radni są gotowi w każdej chwili do udziału w sesji nadzwyczajnej. Radna Małgorzata Zając zaproponowała reasumpcję głosowania. Nie zgodziła się na to przewodnicząca Rady Miejskiej.