Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

RADOM

Gigantyczne podwyżki cen gazu w szpitalu na Józefowie

wtorek, 04 stycznia 2022 16:35 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/WSS
Monika Nowakowska

Podwyżki cen za gaz ziemny dotkliwe nie tylko dla odbiorców indywidualnych. Z 2 do nawet 8 mln złotych mogą wzrosnąć opłaty za gaz w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Już nie tylko lokatorzy mieszkań komunalnych, ale też szpitale, przychodnie, szkoły i inne samorządowe placówki alarmują o gigantycznych podwyżkach cen gazu od nowego roku. Szpital na Józefowie zamiast dwóch milionów za gaz ma płacić osiem.

Lecznica spodziewa się, że cena gazu moze wzrosnąć o 300%. - To bardzo negatywnie wpłynie na budżet szpitala - mówi rzecznik lecznicy Karolina Gajewska:

- Ten gigantyczny wzrost kosztów zwiększy zadłużenie placówki. Na razie trudno sprecyzować, ile faktycznie zapłacimy za gaz ponieważ cena za 1 kWh waha się, co jest efektem niestabilności na giełdzie. Niemniej jednak z prognoz wynika, że możemy zapłacić za ogrzewanie gazowe kilka milionów więcej niż dotychczas. Około 2 mln płaciliśmy za gaz w 2021 roku, a teraz ta cena może wzrosnąć do ok. 8 mln zł. Ponadto nie otrzymaliśmy jeszcze faktury za gaz za grudzień 2021 rok. Nadmieniamy, że nie tylko ceny za gaz wzrosły. Ta sytuacja dotyczy też m.in. kosztów tlenu - tutaj wzrost jest o nieco ponad 100 % - leków, minimalnej płacy, a w konsekwencji usług udzielanych szpitalowi przez firmy zewnętrzne.

Tag: