Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

RADOM

Nowe mieszkania komunalne powstaną w Radomiu

czwartek, 20 stycznia 2022 11:51 / Autor: Magdalena Król
fot. UM Radom
Magdalena Król

90 nowych mieszkań komunalnych stanie u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka na Michałowie. Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji budowy bloku.

Zwycięzca przetargu będzie miał opracować projekt 9-kondygnacyjnego budynku wraz z niezbędnymi przyłączami do sieci zewnętrznych, czyli instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej, sieci energetycznej oraz sieci teletechnicznych i światłowodowej, a także wewnętrznego układu komunikacyjnego, miejsc parkingowych i otoczenia bloku, w tym placu zabaw.

- Chcemy zwiększyć dostępność mieszkań na wynajem. To wyjście naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez radomian, których nie stać na zakup własnego mieszkania - mówi prezydent Radosław Witkowski.

- Jesteśmy już po rozmowach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i mamy zapewnienie, że są pieniądze na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć. Kiedy otrzymamy projekt i pozwolenie na budowę, będziemy mogli ogłosić przetarg na realizację inwestycji - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na oferty od projektantów Urząd Miejski w Radomiu czeka do 7 lutego. Wykonawca będzie miał na opracowanie dokumentacji 7 miesięcy.