Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

RADOM

Jerzy Zawodnik: w planach mamy budowę hospicjum na Giserskiej

środa, 27 kwietnia 2022 17:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

 

Rozmawialiśmy o tym z Jerzym Zawodnikiem, wiceprezydentem Radomia. Nie zabrakło również pytań dotyczących przywrócenia dodatków dla pracowników niemedycznych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, oraz realizacji programu „Korpus Wsparcia Seniorów”.

Jerzy Zawodnik poinformował, że przywrócenie dodatków dla pracowników niemedycznych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym może nastąpić w lipcu tego roku. - To czas, kiedy wchodzą ustawowe podwyżki dla służby zdrowia. Sprawa dodatków zostanie przeanalizowana w najbliższym czasie. Na przełomie kwietnia i maja nastąpi przeliczenie kontraktu z NFZ. Jeśli będą pozytywne sygnały, wówczas wrócimy do dyskusji – mówił Jerzy Zawodnik.

Władz Radomia przygotowują się do procesu tworzenia oddziału rehabilitacji w budynku przy Narutowicza w Radomiu. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że sprzęt medyczny, w który wyposażono szpitala tymczasowy, zostanie przekazany Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu. - Mam nadzieję, że pawilon rehabilitacyjny ruszy latem – powiedział Jerzy Zawodnik.

Co będzie w budynku przy Giserskiej, gdzie znajdowała się rehabilitacja? - pytaliśmy dalej. - Mamy opracowany program funkcjonalno-użytkowy na budowę hospicjum, bo brakuje takich miejsc w mieście i regionie – poinformował gość Bilansu Dnia.

Gmina Radom przystąpi również do programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Jego celem jest poprawa poczucia bezpieczeństwa i możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania seniorów w wieku 65 lat i więcej przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Gmina złożyła wniosek na realizację programu i otrzymała wsparcie finansowe na koszty realizacji zadania w wysokości 100% kosztów. Program będzie realizowany od 1 maja 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.

Z Jerzym Zawodnikiem, wiceprezydentem Radomia rozmawiał Radosław Mizera: