Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

RADOM

Trwają zapisy na konferencję "Autyzm - co myślą o nim osoby ze spektrum autyzmu"

wtorek, 10 maj 2022 10:46 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Do 12 maja można zapisać się na Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową "Autyzm - co myślą o nim osoby ze spektrum autyzmu".

Konferencja skierowana jest do nauczycieli szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

- Zależy nam na tym, aby też rodzice uczestniczyli w tej konferencji - mówi Ewa Pucułek, koordynatorka konferencji.

Celem tegorocznej konferencji jest pokazanie, jak spostrzegają autyzm osoby ze spektrum autyzmu. Książkę na ten temat napisał prof. dr hab. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Jacek Błeszyński, który wystąpi na konferencji.

- To hasło "Autyzm - co myślą o nim osoby ze spektrum autyzmu" jest dla nas wszystkich ciekawe i interesujące. To jest taki trochę inny temat niż dotychczas - wyjaśnia Ewa Pucułek.

W tym roku konferencja odbędzie się stacjonarnie w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

- Warto w naszej konferencji uczestniczyć, bo mamy możliwość spotkać się z prelegentami osobiście - dodaje Ewa Pucułek.

Konferencja odbędzie się w 19 maja. Organizują ją: Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne "Do Celu". O szczegółach zapisów można przeczytać TUTAJ. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Plus Radom.