Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

RADOM

Przetarg na budowę ulicy Warszawskiej w Radomiu ogłoszony

wtorek, 10 maj 2022 14:18 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Warszawskiej, od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granicy miasta.

We wtorek, 10 maja, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wysłał zgłoszenie do dziennika Unii Europejskiej, a za kilka dni ukaże się ono na stronie MZDiK.

- Podstawą będzie koncepcja, która powstała przy udziale samych mieszkańców uczestniczących w konsultacjach społecznych. Chcemy zapewnić możliwie jak najsprawniejszy dojazd do lotniska na Sadkowie. Mamy też na uwadze potrzebę stworzenia dobrego dojazdu do nowej strefy przemysłowej na Wincentowie - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Przebudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od ronda do granic miasta to inwestycja, na którą miasto ma przyznane 76 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Będzie ona realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

- To jest pierwszy przetarg z Polskiego Ładu Jest on dla nas też pewną zagadką, bo rynek budowlany, usługowy jest dzisiaj bardzo niestabilny - dodaje wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Miasto zakłada, że pełna dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowa do końca przyszłego roku, a sama przebudowa będzie prowadzona w latach 2024-2025.