Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/66 tys. km w dwa dni

Wiadomości z Radomia

66 tys. km w dwa dni

27 sierpień 2018 / Tekst

Radomskie autobusy miejskie przejechały w weekend, w który w Radomiu odbywało się lotnicze święto - pokazy Air Show - łącznie prawie 66 tysięcy kilometrów! Dla porównania, obwód kuli ziemskiej to ponad 40 tysięcy kilometrów. Miejski transport w przypadku tej imprezy to podstawa, bo drogi wokół lotniska są zamykane dla normalnego ruchu.

Przygotowania do tegorocznych pokazów rozpoczęły się już kilka miesięcy wcześniej, chociaż oczywiście najbardziej intensywne prace trwały na przełomie lipca i sierpnia. Trzeba było przygotować projekty zmian w ruchu, wyznaczyć strefy parkingowe i oznakować dojazdy do nich, ustalić trasy autobusów i opracować dla nich rozkłady jazdy. Później przyszedł czas na przygotowywanie mapek i komunikatów, aby widzowie pokazów wiedzieli, jak dojechać do lotniska oraz wrócić z niego później do właściwej strefy parkingowej. - Wydrukowaliśmy prawie 500 komunikatów z mapką sieci komunikacji miejskiej podczas Air Show 2018, które zostały rozwieszone na wiatach przystankowych i w autobusach. Trzeba było również przygotować ponad 100 ogłoszeń o zmianach w komunikacji miejskiej w tych dniach - każde dla konkretnego przystanku. Dodatkowe informacje o możliwościach dojazdu do lotniska wyświetlały się też na ponad 20 tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej obok przystanków. Przygotowane przez nas informacje oraz mapy publikowały wszystkie lokalne media (za co dziękujemy), by dotrzeć z nimi do jak największej liczby odbiorców - mówi Marek Ziółkowski z MZDiK w Radomiu.

W sobotę i niedzielę ulicami Radomia kursowało po około 160 autobusów komunikacji miejskiej, z czego ponad setka obsługiwała linie do lotniska. Obsługę lotniska zapewniało aż 11 linii autobusowych, w tym pięć specjalnych oznaczonych symbolami od P1 do P5. Najczęściej kursująca linia P3 jeździła w szczytowych godzinach rozkładowo co trzy minuty. Przez cały weekend na przystanki końcowe w okolicach miejsca pokazów (a tylko w przypadku linii 21 - przelotowe) autobusy podjeżdżały w sumie prawie 2300 razy. Łącznie cała radomska komunikacja miejska, pracując na najwyższych obrotach, wykonała podczas soboty i niedzieli około 66 tysięcy kilometrów, a więc o około 32 tysiące więcej niż w standardowy weekend.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4