Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

RADOM

Zatrzymują pijanych kierowców

poniedziałek, 28 października 2013 09:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć. Są oni przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Narażają własne życie, ale przede wszystkim życie innych, czasem bliskich osób, które z nimi jadą oraz przypadkowych pieszych i kierowców.

Zawsze stanowią poważne zagrożenie na drodze. Najważniejsze, że nie pozostają bezkarni i wszyscy zatrzymani pod wpływem alkoholu na drogach przez policję będą musieli ponieść odpowiedzialność za swoją lekkomyślność. Radomscy policjanci zatrzymali podczas minionego weekendu kilkunastu nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich odpowie także za spowodowanie wypadku.

Podczas minionego weekendu radomscy policjanci zatrzymali kilkunastu nietrzeźwych kierowców. I tak np. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali w sobotę rano na ulicy Kozienickiej do kontroli pojazd marki vw polo. Za kierownicą siedziała 25-letnia kobieta, która jak się okazało była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali na ulicy Lubońskiego. 26-letni mężczyzna prowadził mercedesa mając ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Także na terenie powiatu radomskiego drogówka zatrzymała nietrzeźwych. W miejscowości Podzamcze 55-latek prowadził forda z promilem alkoholu, a w miejscowości Gulinek 45-letni kierowca mazdy prowadził z 2 promilami. Natomiast na terenie Pionek miejscowi policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych. Jeden z nich 60-letni kierowca audi miał ok. 1,5 promila alkoholu, a 34-letni kierowca renault ok. promila alkoholu w organizmie. W sobotę ok. godz. 23 drogówka zatrzymała na ulicy Toruńskiej pojazd marki mitsubishi, którego kierowca był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u 19-latka blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W niedzielę policjanci z radomskiej zatrzymali na terenie gminy Kowala 26-latka, który prowadził vw passata i spowodował kolizję. Miał około 2 promile alkoholu.
W niedzielę około godz. 15 na ulicy 11-go Listopada nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek. 31-letni mieszkaniec województwa śląskiego jadąc pojazdem marki ford transit wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki audi, który prowadziła 53-letnia kobieta. Kierowcy obu aut trafili do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 31-latka i badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.
Policjanci zatrzymali także na drogach miasta oraz powiatu kilku nietrzeźwych rowerzystów.