Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

Hubal patronem drzewickich uczniów

piątek, 23 stycznia 2015 12:54 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy nosić będą imię majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Taką decyzję na wniosek dyrektora szkoły podjęła Rada Powiatu Opoczyńskiego.

Imię Hubala nosić będzie zarowno Liceum Ogólnokształcące, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, jak i Technikum. Wszystkie te szkoły wchodzą w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Jak wyjaśnia Marian Pisarski, dyrektor ZSP w Drzewicy, wniosek o nadanie patrona szkołom wyszedł od uczniów, nauczycieli i rodziców. - Spośród kilku propozycji na patrona ta w zgodnej ocenie nas wszystkich okazała się najlepsza. Bardzo się cieszę z takiego wyboru - dodaje dyrektor. Wniosek o nadanie szkołom wchodzącym w skład ZSP w Drzewicy imienia Hubala stosownymi uchwałami zatwierdziła na ostatniej sesji Rada Powiatu Opoczyńskiego.
Uroczystości związane z nadaniem szkołom w Drzewicy imienia Hubala mają zostać przeprowadzone w okolicach 30 kwietnia, czyli kolejnej rocznicy śmierci legendarnego majora.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.