Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Druga edycja Konkursu Wiedzy o Historii Radomia

środa, 15 listopada 2023 07:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Do końca 2023 roku Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu przyjmuje zgłoszenia do udziału w Konkursie Wiedzy o Historii Radomia.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego  Radomiu rozpoczyna drugą edycję Konkursu Wiedzy o Historii Radomia. Pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością, a wiedza uczestników stała na wysokim poziomie. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy o historii naszego miasta i radomianach, którzy wpłynęli na jego losy - mówi Daniel Adamczyk z radomskiego muzeum.

Konkurs Wiedzy o Historii Radomia jest trójetapowym konkursem tematycznym, elementem Radomskiego Programu Edukacji Historycznej, skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 7 i 8 klas szkół podstawowych - wyjaśnia Daniel Adamczyk. Celem konkursu jest odkrywanie i popularyzowanie historii Radomia jako „Małej Ojczyzny”, budowa własnej tożsamości, co jest kluczowym warunkiem rozwoju każdej społeczności. Edukacja historyczna jest bardzo ważna w procesie tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, ponieważ znajomość historii miejsca, w którym przyszliśmy na świat, w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy, buduje poczucie lokalnej tożsamości, buduje wspólnotę, buduje dumę z naszej „Małej Ojczyzny”. Radom jest pierwszym w kraju miastem, które w sposób systemowy wprowadza edukację historyczną skupioną na dziejach miasta i regionu, a „Konkurs” jest jej istotnym elementem - dodaje Daniel Adamczyk.

W regulaminie  znajdują się wszelkie potrzebne informacje dotyczące zgłoszenia uczestników i dat kolejnych etapów. Zgłoszenia przyjmowane są do końca 2023 roku, pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Dodatkowe informacje: Paweł Korba 695 925 766, p.korba@muzeum.edu.pl lub Marcin Kępa 604 916 586, m.kepa@muzeum.edu.pl