Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

RADOM

Warsztaty LEGO. Pomoc dla Fundacji Familis

poniedziałek, 20 listopada 2023 10:18 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Charytatywne warsztaty LEGO odbędą się dla Fundacji Familis w Radomiu.

Klocki LEGO pokochały Radom, a Radom pokochał klocki LEGO. W maju odbyła się druga edycja Mazowieckiego Festiwalu Klocków, a w grudniu tematyka ta powraca w nowej konwencji. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbędą się współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego Charytatywne Warsztaty LEGO, podczas których zostaną zebrane środki dla Fundacji Familis, niosącej pomoc dzieciom przebywającym w różnych formach pieczy zastępczej. 

Charytatywne Warsztaty LEGO odbędą się w niedzielę, 17 grudnia br. od godz. 10.00 do 16.00 w Kamienicy Deskurów przy ul. Rwańskiej 2. Wstęp na wydarzenie oczywiście jest bezpłatny. Na wszystkich czekać będą setki tysięcy klocków do budowania, a także atrakcyjni goście. Informacje na bieżąco na - https://www.facebook.com/events/1369230730358344

Gościem warsztatów będzie LEGOtuberka Joanna Krysztoforskiej, czyli Ciocia od Klocków. Oprócz klocków przewidziane są animacje dla najmłodszych, a także atrakcyjne licytacje charytatywne. Na Facebooku organizatorzy regularnie publikują przedmioty, które będzie można wylicytować na evencie. Celem zbiórki jest organizacja letniego wypoczynku dla dzieci przebywających w różnych formach pieczy zastępczej  - Mamy nadzieję, że wspólnie sprawimy dzieciakom świetny prezent gwiazdkowy! - mówią wspólnym głosem organizatorzy oraz przedstawiciele fundacji Familis. 

Głównym celem Fundacji Familis jest wszechstronna pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej zarówno dzieciom, dorosłym jak i seniorom, rozwój świadomości społeczeństwa, ochrona zdrowia oraz podnoszenie kwalifikacji osób zajmujących się opieką nad dzieckiem. Zadaniami priorytetowymi jest realizacja tych celów statutowych, które mają wpływ na poziom edukacji, zdrowia społeczeństwa, kultury oraz powszechność zatrudnienia.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego - Mazowsze serce Polski!

A. Kosztowniak pod info