Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

RADOM

Osoby bezdomne mogą korzystać z ogrzewalni

poniedziałek, 08 stycznia 2024 09:54 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MOPS Radom
Elżbieta Warchoł

Osoby w kryzysie bezdomności mogą korzystać z pobytu w kontenerze - ogrzewalni. Kontener znajduje się obok Domu dla Bezdomnych Mężczyn przy ul. Słowackiego 188 w Radomiu.

Od 1 listopada 2023 roku osoby bezdomne mogą korzystać z pobytu w ogrzewalni. Kontener zasadniczo nie jest przeznaczony do spania, ale tylko do ogrzania się, więc przede wszystkim są w nim krzesła do siedzenia. Jest także część sanitarna. Osoby bezdomne mogą się w nim ogrzać, wykąpać, zmienić ubranie, ale także jest możliwość skorzystania z obiadów czy innych form pomocy. Wymagana jest trzeźwość. Ogrzewalnia jest otwarta od godz. 18 do 8 rano, ale w przypadku silnych mrozów można w niej przebywać przez całą dobę. Chociaż kontener-ogrzewalnia nie jest zasadniczo przeznaczony do spania w sytuacjach uzasadnionych układane są materace, na których osoby w kryzysie bezdomności mogą przenocować. Marcin Gierczak dyrektor MOPS w Radomiu:

Ogrzewalnia jest przeznaczona dla osób, które nie chcą korzystać z bardziej zinstytucjonalizowanych form pomocy jak domy dla bezdomnych. Wymagane jest zachowanie trzeźwości.