Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

RADOM

O zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami. Konferencja dla pracodawców

czwartek, 08 lutego 2024 11:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
Foto: Sylwester Szymczak Starostwo Powiatowe oraz Barbara Bednarz Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Ponad 40 uczestników zgromadziła konferencja zatytułowana ,,To się opłaca! Zatrudnij osobę z orzeczeniem uzyskując wsparcie z MOPS i z PUP''. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Radomiu.

W konferencji pt: To się opłaca! Zatrudnij osobę z orzeczeniem uzyskując wsparcie z MOPS i z PUP uczestniczyli przede wszystkim radomscy pracodawcy, a także przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji wspierających OzN, oraz instytucji: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, Państwowej Inspekcji Pracy, ZUS i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Wśród uczestników znalazły się też szukające zatrudnienia osoby z niepełnosprawnościami, które opowiedziały o swojej trudnej sytuacji na rynku pracy - mówi Barabara Bednarz, rzecznik PUP.

Gościem specjalnym był przedsiębiorca z Radomia Marcin Piechota doradca, rekruter OzN. Będąc od ponad 20 lat osobą z niepełnosprawnością, zderzył się z wieloma barierami na rynku pracy. Pan Marcin pokazał podczas konferencji jak je pokonać, jak i gdzie szukać rozwiązań. Oprócz niego prelekcje wygłosili: Wojciech Dusza z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, Magdalena Woźniak z radomskiego oddziału ZUS, Tatiana Kaplińska, prezes Fundacji Happiness, a także Dagmara Janas, prezes Stowarzyszenia Na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem". W części panelowej pracodawcy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Wiele pytań zadawali ci, którzy dopiero mają zamiar utworzyć stanowiska praca przeznaczone dla OzN. Z kolei pracownicy PUP w Radomiu omówili możliwości wsparcia oferowane pracodawcom.

Uważam, że to było bardzo wartościowe spotkanie – podkreśla Sebastian Murawski dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. – Takie wydarzenia pokazują, jak ważna jest rola urzędu pracy w organizowaniu spotkań łączących przedstawicieli wielu środowisk i instytucji:

 Organizatorem konferencji był Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu.