Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

RADOM

Odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Radomiu

niedziela, 25 lutego 2024 18:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W poniedziałek, 26 lutego 2024 roku odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Radomiu. Początek o godz. 8 w sali obrad w Ratuszu.

Sesja Rady Miejskiej w Radomiu odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego 2024 roku. Radni zapoznają się ze stanem bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście w ubiegłym roku, stanem działań w związku z zapowiedzią budowy szpitala klinicznego, oraz informacją na temat zadłużenia i zobowiązań miejskich spółek (Wodociągi Miejskie, MPK, Radkom, MOSiR, RADPEC, RTBS Administrator, Rewitalizacja). Będzie też przedstawiona informacja dotycząca usunięcia odpadów przy ul. Ofiar Firleja, oraz działań na rzecz rozwoju lotniska i powstania tzw. Airport City. Radni mają dokonać wyboru wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej oraz powołania przewodniczących komisji budżetowej oraz edukacji i gospodarki.  Radni zapoznają się z informacjami prezydenta na temat inwestycji drogowych (wiadukt przy ul. Żeromskiego, ul. Wolanowska, trasa N-S) i RCS.
W porządku obrad są także między innymi zmiany w budżecie, uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego Wośnicka i Dolina Kosówki II, ustanowienie Lokalnego Programu Gminy Miasta Radomia Opieka wytchnieniowa, a także ustalenie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie programu Opieka wytchnieniowa.