Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

RADOM

Będzie zbiórka makulatury oraz zużytego sprzętu RTV i AGD

poniedziałek, 11 marca 2024 15:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Urząd Miejski organizuje w sobotę, 16 marca 2024 roku kolejną zbiórkę makulatury oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na osiedlu Ustronie, przy oczku wodnym, przy ulicy Orzechowej. Punkt przyjmowania makulatury i elektroodpadów będzie czynny w godz. 10.00 – 14.00.

W ramach akcji przyjmowane będą: kartony (oprócz kartonów po napojach), tektura, papier pakowy, torby i worki papierowe, papier szkolny i biurowy, gazety i czasopisma niepowleczone lakierem i folią, książki i zeszyty bez twardych i powlekanych okładek, a także duży i mały sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych. Prosimy pamiętać, aby makulatura była czysta i sucha.

Głównym założeniem akcji jest zwiększenie ilości zebranych selektywnie odpadów na terenie Gminy Miasta Radomia, w celu osiągnięcia nałożonych przepisami prawa poziomów recyklingu.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców osiedla Ustronie oraz wszystkich chętnych radomian do udziału w akcji! Dla uczestników planowane są drobne upominki.

Stałymi partnerami akcji są: MB Recycling Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółka komandytowa, Stora Enso Poland Spółka Akcyjna.