Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Niebieskie serca od policjantów drogówki

czwartek, 12 lutego 2015 13:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym!

Pod takim hasłem policjanci mazowieckiej drogówki będą promować bezpieczne zachowania na drogach z okazji popularnych „Walentynek”. Mundurowych będzie wspomagał kierowca rajdowy - Mariusz Nowocień. Już za kilka dni będziemy obchodzić święto wszystkich zakochanych. Dzień, kiedy uświadamiamy sobie, że by kochać trzeba żyć. Walentynki, to wyjątkowy dzień, który skłania do okazania ukochanej osobie tego, co naprawdę czujemy. Tego dnia ślemy sobie życzenia i obdarowujemy się upominkami.

Już w piątek (13.02), w przeddzień Walentynek policjanci z mazowieckiej drogówki przeprowadzą akcję promującą bezpieczne zachowanie na drogach. Kierowcy jeżdżący zgodnie z przepisami mogą liczyć na drobne upominki od policjantów. Podarunek od policjantów z drogówki i kierowcy rajdowego - Mariusza Nowocienia, otrzymają ci kierowcy, którzy swoją postawą będą prezentowali szacunek dla siebie i innych użytkowników dróg.

Podobne działania będą realizowane tego dnia przez policjantów ruchu drogowego na terenie całego Garnizonu Mazowieckiego. Znane są przykłady, kiedy to kierowca nie dbając o zapinanie pasów przez pasażerów lub w następstwie zbyt szybkiej jazdy, stracił w wypadku najbliższą jego sercu osobę. Przed takimi tragediami chcemy tego dnia przestrzegać i promować wzajemną życzliwość i szacunek dla życia.

(za: st. sierż. Emilia Kosma/WRD KWP/RJ)