Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

RADOM

Wyrzuciła pieniądze przez okno. Kolejne oszustwo na policjanta

sobota, 25 maj 2024 08:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Mężczyzna podający się z policjanta wyłudził od 85 letniej radomianki kilka tysięcy złotych. Seniorka wyrzuciła pieniądze przez okno, które następnie przejął oszust.

Radomscy policjanci otrzymali w czwartek, 23 maja 2024 roku zgłoszenie od 85-letniej kobiety, że mężczyzna podający się z policjanta wyłudził od niej kilka tysięcy złotych. Seniorka wyrzuciła pieniądze przez okno, które następnie przejął oszust. Apelujemy o ostrożność podczas rozmów telefonicznych oraz wpuszczania obcych osób do swoich mieszkań. Zwracajmy uwagę na sytuacje mogące świadczyć o próbie oszustwa i natychmiast poinformujmy o tym policjantów -  apeluje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Oszuści dzwonią do starszych osób podszywając się pod prawdziwych funkcjonariuszy Policji. Podczas rozmowy potrafią być bardzo przekonujący, wprowadzając w błąd swoje ofiary sugerując, że prowadzą policyjną akcję, która zmierza do zatrzymania przestępców. Każą wykonywać polecenia np. wydania pieniędzy, jeśli mamy gotówkę w domu, bądź pójścia do banku i wypłaty oszczędności, dzięki czemu uda się zatrzymać sprawców na gorącym uczynku i uratować nasze pieniądze - mówi Justyna Jaśkiewicz z radomskiej policji. Często oszuści podszywając się za policjantów kontaktują się także z seniorami w sprawie rzekomego wypadku spowodowanego przez członka rodziny seniora. Wtedy proszą o przekazanie gotówki w celu załatwienia formalności, które pomogą uniknąć konsekwencji w  związku ze spowodowaniem zdarzenia drogowego.

Tym razem oszust podając się za policjanta poinformował seniorkę z Radomia, że jej oszczędności mogą paść łupem przestępcy. Aby nie stracić swoich pieniędzy musi przekazać je funkcjonariuszom. Starsza kobieta zapakowała w reklamówkę wszystkie swoje oszczędności, które miała w domu i zgodnie z instrukcjami oszusta wyrzuciła je przez okno. W ten sposób straciła kilka tysięcy złotych - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz rzecznik radomskiej policji.

Przestępcy mają wiele pomysłów i sposobów aby oszukać niewinnych ludzi i wyłudzić od nich pieniądze. Dlatego też zachowajmy czujność, a każda tego typu sytuacja niech wzbudzi naszą podejrzliwość. Zakończmy rozmowę i natychmiast poinformujmy o tym Policję. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie dzwonią prosząc o przekazanie pieniędzy. Jeśli ktoś dzwoni i prosi o przekazanie pieniędzy z pewnością jest to próba oszustwa - zaznacza Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.