Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

RADOM

Prowadzili auta na podwójnym gazie

wtorek, 28 maj 2024 08:39 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KG Policji
Elżbieta Warchoł

Policjanci podczas weekendu zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 24 maja 2024 roku na ulicy Chrobrego 36-latka, który kierował pojazdem marki Hyundai. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami - mówi Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci z drogówki zatrzymali w sobotę, 25 maja br. na ulicy Wolność. Na skrzyżowaniu stał pojazd marki Peugeot a w nim śpiący 38-latek za kierownicą, od którego czuć było alkohol. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu  w organizmie. Natomiast policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach w sobotę na ulicy Zwoleńskiej w Pionkach zatrzymali 34-letniego kierowcę motoroweru, który miał ok. 1,5 alkoholu  w organizmie - dodaje Justyna Jaśkiewicz.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem a za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, ponieważ nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy. Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, dlatego wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie, ryzykują zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii - przypomina rzeczniczka KMP w Radomiu Justyna Jaśkiewicz.