Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

RADOM

Poruszamy się po drogach stanowczo za szybko!

wtorek, 11 czerwca 2024 08:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KG Policja
Elżbieta Warchoł

Policjanci z radomskiej drogówki podsumowali działania pod nazwą Prędkość. W piątek, 7 czerwca 2024 roku funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Mundurowi ujawnili około 120 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych - mówi Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Akcja Prędkość to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest właśnie walka z piratami drogowymi. W piątek, 7 czerwca 2024 roku radomscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne zmierzające do wyeliminowania uczestników ruchu drogowego zagrażających bezpieczeństwu - dodaje Justyna Jaśkiewicz.

Podczas akcji policjanci skontrolowali ponad 160 pojazdów i ujawnili około 120 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - dodaje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.