Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady

RADOM

Ścigali się w Mroczkowie

wtorek, 03 marca 2015 13:18 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Adrianna Stępniewska i Grzegorz Mochola na dystansie mega oraz Sylwia Jadczyk-Szewczyk i Patryk Adamkiewicz na dystansie giga. To triumfatorzy maratonu zimowego, jaki odbył się w Mroczkowie Gościnnym pod Opocznem.

Na starcie imprezy stanęło 90 zawodników. Rywalizację rozpoczęli w miejscowym parku. Kolarze mieli do pokonania zadeklarowany wcześniej dystans: mega lub giga, czyli odpowiednia 20 lub 40 kilometrów. Dystans mega najszybciej pokonał Grzegorz Mochola. Zajęło mu to niespełna 1 godzinę i 5 minut. Najlepsza na tym dystansie kobieta Adrianna Stępniewska na metę dotarła po 1 godzinie i 29 minutach. Dystans giga najszybciej pokonał Patryk Adamkiewicz. Jego czas to 1 godzina i blisko 49 minut. Najlepsza wśród pań na tym dystansie okazała się Sylwia Jadczyk-Szewczyk. Na metę wjechała z czasem 2 godziny i 26 minut.
Kolejna impreza organizowana przez Opoczno Sport Team odbędzie się 22 maraca. W ramach Hurom Cup XC – Puchar Ziemi Łódzkiej Cross Country kolarze ścigać się będą na Górze Kamieńskiej.