Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

Są pieniądze dla szpitala

piątek, 02 października 2015 11:48 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs
Z RPO Województwa Łódzkiego pochodzić będą pieniądze, jakie jeszcze w tym roku dostanie szpital w Opocznie. Wsparcie przeznaczone zostanie na refundację zakupów sprzętu medycznego.
Łącznie szpital może liczyć na refundację w wysokości 74 procent poniesionych kosztów związanych z zakupem sprzętu medycznego, czyli według kosztorysu na około 4,8 mln zł. Ostatecznie jednak kwota wsparcia będzie nieco mniejsza, bo rozstrzygnięcia przetargowe pozwoliły szpitalowi zaoszczędzić na wielu niezbędnych zakupach.

Szpital wniosek o dofinansowanie złożył jeszcze w 2009 roku. Zgodnie z podpisaną umową, z RPO dostanie refundację wydatków na zakupy sprzętu medycznego. - W ramach tego wsparcia rozliczony zostanie zakup m.in. działającego już w szpitalu tomografu oraz aparatu RTG, jaki zamierzamy jeszcze w tym roku zakupić - wyjaśnia Marek Ksyta, dyrektor szpitala.

Umowę na dofinansowanie Marek Ksyta podpisał z wicemarszałek województwa łódzkiego Arturem Bagieński, w obecności wicestarosty Marcina Baranowskiego, kierownictwa szpitala oraz przedstawicieli kadry medycznej i członków Rady Społecznej Szpitala.

Zapraszamy do nas: