Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

Startują Iłżeckie Dni Kultury

środa, 15 czerwca 2016 10:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Marcin Daniec będzie gwiazdą Iłżeckich Dni Kultury, które rozpoczynają się w najbliższy piątek. To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych. W programie jest także koncert zespołu Playboys.
Radom szczepienia

W piątek o godz. 9.30 ulicami Iłży z Orkiestrą Dętą do gimnazjum przejdzie barwny korowód młodzieży. Tam w hali sportowej burmistrz Andrzej Moskwa zainauguruje imprezę. Piątkowe obchody zakończą się występami młodzieży szkolnej i laureatów Festiwalu „Słowo i Piosenka”. Nie zabraknie też atrakcji sportowych.

Na sobotę przewidziano m.in. XII Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego. Będzie też ryk motocykli w ramach Zlotu Motocyklowego „Trzy Korony” i parada motocykli ulicami Iłży oraz okolicznych miejscowości. Gwiazdą sobotniej imprezy będą zespoły: No Smokie, Gasz z Warszawy oraz zespołu Country Konwój z Krakowa.

Niedziela upłynie pod znakiem występów artystycznych iłżeckich przedszkoli i koncertu laureatów X Festiwalu Słowo i Piosenka’2016. Na scenie zatańczą zespoły taneczne z Domu Kultury w Iłży, ŚDK w Jasieńcu Iłż., soliści oraz zaproszeni goście. Gwiazdą będzie kabaret Marcina Dańca oraz koncert zespołu Playboys. Zakończenie przewidziane jest na godzinę 21 Disco-Dance pod gwiazdami.

Iłżeckim Dniom Kultury towarzyszyć będzie ogólnopolska akcja zbiórki krwi przez motocyklistów.

Szczegóły imprezy zna Krzysztof Kozera - dyrektor iłżeckiego Domu Kultury:

Iłżeckie Dni Kultury mają wieloletnią tradycję, a cel tego wydarzenia jest niezmiennie ten sam: