Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

REGION

Para Prezydencka w Nowym Mieście nad Pilicą

czwartek, 01 czerwca 2017 07:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP
Weronika Chochoł

Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą weźmie udział w XVII Dniu Honorackim połączonym z obchodami Dnia Dziecka. Wydarzenia poprzedzi Mszą św. sprawowana przez arcybiskupa Wacława Depo, Metropolitę Częstochowskiego.

XVII Dzień Honoracki w Nowym Mieście nad Pilicą odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów.

Eucharystia sprawowana będzie o godz. 11:00 w ogrodzie klasztornym. Następnie ok godz. 13:30 do Nowego Miasta nad Pilicą zawita Para Prezydencka. Po uroczystym przywitaniu goście obejrzą spektakl o Ojcu Honoracie w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Nowym Mieście. Po spektaklu nastąpi przemówienie prezydenta.  Andrzej Duda spotka się także z mieszkańcami, a następnie przejdzie do klasztoru.

Jednak impreza będzie trwać dalej. W programie m.in występy młodzieży z Nowego Miasta, atrakcje przygotowane przez policję (pokaz pojazdów służbowych, psy służbowe, konie służbowe, filmy profilaktyczne dla dzieci), wojsko czy ZUS. Nie zabraknie zabaw dla dzieci. Będzie także kiermasz ciast i prac ręcznych, a także degustacja dań z kuchni klasztornej i potraw przygotowanych przez siostry ze zgromadzeń honorackich, FZŚ i wspólnot działających przy klasztorze oraz grillowanie. Podczas Dnia Honorackiego kupić będzie można również pamiątki misyjne. Obchody zakończą się Apelem Jasnogórskim.

Z racji na pobyt Pary Prezydenckiej na terenie klasztoru zaostrzone zostaną środki ostrożności. Wejście na teren ogrodu będzie tylko przez bramę od strony ul. Tomaszowskiej. Tu każdy wchodzący będzie musiał przejść kontrolę Biuro Ochrony Rządu. Czynne będą parkingi na placu O. Honorata i w parku miejskim.

Zapraszamy do nas: