Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

100 mln zł na budowę dróg powiatowych

wtorek, 03 października 2017 11:21 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Można już składać wnioski na budowę dróg powiatowych na Mazowszu. Samorząd województwa mazowieckiego przekaże na ten cel 100 mln zł.

W województwie mazowieckim jest prawie 14 tysięcy kilometrów dróg powiatowych. To aż 38% wszystkich dróg w regionie. Samorząd województwa mazowieckiego uruchomił nabór wniosków na budowę.

- Przeznaczyliśmy na to z budżetu województwa 100 milionów złotych na lata 2018-2019. Będziemy mogli wspierać na takich zasadach, że będziemy dopłacali z budżetu województwa do 60% inwestycji, ale nie więcej niż 4,2 mln zł - mówi marszałek Adam Struzik.

Inwestycje realizowane będą w ramach dwóch naborów po 50 mln zł. Na lata 2017-2018 na ten cel przeznaczonych zostanie 50 mln zł, tyle samo na lata 2018-2019. Samorządy powiatowe mogą otrzymać wsparcie na budowę i przebudowę dróg powiatowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą o istotnym znaczeniu dla sytuacji społeczno-gospodarczej subregionu, a także na budowę i przebudowę obiektów inżynieryjnych zlokalizowanych w ciągach dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane do końca przyszłego roku.

- Szczególnie preferowane będą te projekty, które na przykład będą prowadziły do stref aktywności gospodarczej, czy będą obsługiwały powstające lub funkcjonujące zakłady pracy, czy będą łączyły strategiczne odcinki dróg wojewódzkich, dróg krajowych. Chodzi o to, żeby wywoływać efekt synergii z tymi projektami, które są finansowane w ramach środków europejskich - tłumaczy marszałek Struzik.

Wniosek o dofinansowanie złoży starosta przysuski Marian Niemirski. Chodzi tutaj o drogę Ruszkowice - Zdonków - Ryków.

Pierwszy nabór wniosków potrwa do 31 października 2017 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o dofinansowanie dostępne są na stronie www.mazovia.pl.