Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

REGION

Wstępy bez demonstracji

piątek, 16 lutego 2018 23:24 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Obrońcy praw zwierząt nie będą protestowali w Skaryszewie przed i podczas jarmarku końskiego. Na zgromadzenie publiczne nie zgodził się burmistrz. Zgodził się z nim też sąd.

 

O zorganizowanie zgromadzenia starała się fundacja Pandora. - Możemy tak wiele uczyć się od tych szlachetnych stworzeń! Mówimy nie dla targów w Skaryszewie! Nie dla zabijania koni! Nie dla wszystkich handlarzy bez serca i empatii, nie dla burmistrza Skaryszewa! Koniec z mordowaniem polskich koni! Nie pozwólmy , aby kolejne końskie serca zostały złamane ! - tak zapowiadali  milczącą manifestację na facebooku organizatorzy. Zgromadzenia miało się rozpocząć już w niedzielę i potrwać do zakończenia Wstępów. Planowane było na 800 osób. Impreza w Skaryszewie obejmuje dwa dni. Rozpocznie się w poniedziałek o godz. 5.

Burmistrz Skaryszewa Ireneusz Kumięga nie wydał pozwolenia. Wtedy obrońcy praw zwierząt złożyli zażalenie do sądu. Radomski sąd zajął się dziś sprawą. Oddalił zażalenie na zakaz organizowania zgromadzenia publicznego. Zdaniem sędziego Rafała Sochy zgromadzenie mogłoby stworzyć zagrożenie dla uczestników jarmarku Fundacja Pandora zapowiedziała zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Lubline.

Przypomnijmy, że tegoroczne Wstępy zmienią w pewnej mierze charakter. Miasto porozumiało się z Fundacją Centaurus. Nie będą sprzedawane konie na rzeź.

 

źródło: www.portalsamorzadowy.pl