Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

REGION

Promują Mazowsze. Kto zasługuje na nagrodę?

czwartek, 21 czerwca 2018 15:49 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Działają na rzecz Mazowsza - bezinteresownie, z potrzeby serca, poza obowiązkami zawodowymi. – W ten sposób tworzy się silna marka Mazowsza. Regionu, który tworzą ludzie z pasją, zaangażowani w rozwój lokalnej wspólnoty – mówi marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego można składać do 16 lipca.

W prestiżowym konkursie Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego uhonorowani są mieszkańcy regionu za nieszablonowe pomysły i twórcze inicjatywy. – Szukamy osób i podmiotów, którzy robią coś szczególnie ważnego w tej dziedzinie kultury nie tylko dla swojej społeczności lokalnej – zachęca do zgłaszania kandydatur dyrektor departamentu kultury, promocji i turystyki, Paweł Cukrowski. – Dostrzegając ich wysiłek i dokonania, chcemy ich uhonorować. Zgłaszając kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa dajemy szansę nagrodzenia tych, którzy są po prostu nietuzinkowi.

Wśród dotychczasowych nagrodzonych znaleźli się m.in. Barbara Wachowicz, ks. Jan Twardowski, Sława Przybylska, ks. bp. dr hab. Stanisław Wojciech Wielgus czy Wojciech Siemion. Co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W ubiegłorocznej edycji wpłynęło łącznie ponad 100 wniosków.

– Po raz 19. ogłaszamy nabór do Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. W konkursie nagradzamy ludzi z pasją, którzy poprzez swoją działalność wpływają na rozwój regionu – mówi marszałek Adam Struzik:

– Przez te 18 lat nagrodziliśmy już ponad sto wyjątkowych osób. Są to często znakomici twórcy, kreatorzy rozwoju regionalnego, prowadzący zespoły amatorskie. Ci wszyscy, którzy z jednej strony aktywnie wpływają na integrację naszego regionu, z drugiej strony tworzą ten piękny, aktywny świat w małych ojczyznach. Serdecznie zapraszam do zgłaszania kandydatur. Przy tak dużej corocznej liczbie zgłoszeń wybór laureatów jest bardzo trudny.

Do XIX edycji konkursu można zgłaszać osoby fizyczne i osoby prawne, a także inne podmioty, które mają szczególne zasługi w ramach twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, jak również promocji województwa mazowieckiego w tych dziedzinach w kraju i na świecie. Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania jednego lub kilkorga kandydatów są: komisje sejmiku województwa mazowieckiego, samorządy gmin, miast i powiatów z terenu województwa, a także stowarzyszenia, fundacje i lokalne organizacje społeczno-kulturalne i naukowe. Formularze wraz z regulaminem konkursu są dostępne na stronie www.mazovia.pl w zakładce Patronaty/Nagrody/Odznaczenia.

Zgłoszenia ze zwięzłym opisem zasług kandydata należy złożyć osobiście do 16 lipca w sekretariacie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, bądź wysłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa. Wymagany jest także dopisek na kopercie: XIX EDYCJA KONKURSU NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

Spośród nominowanych kapituła wyłoni 10 laureatów, którzy podczas uroczystej gali otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać od numerem telefonu: (22) 5979-299 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do nas: