Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

REGION

Będzie wietrznie!

środa, 03 października 2018 08:05 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Podmuchy w porywach do 70, a nawet 90 km/h przewidują synoptycy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla prawie całej Polski, w tym województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Województwo mazowieckie:

Prawie całe województwo objęte jest ostrzeżeniem, nie obowiązuje ono jedynie w powiatach: łosickim, siedleckim, sokołowskim i ostrowskim. W pozostałej części województwa prognozuje się porywisty wiatr, w porywach do 75 km/h. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach miejscami do 75 km/h z zachodu i północnego zachodu - informuje Katarzyna Ścisłowska z Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Województwo świętokrzyskie:

Silnie będzie wiało również w województwie świętokrzyskim. Tutaj przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami od 70 km/h do 75 km/h z zachodu - ostrzega Adam Michniewski z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Województwo łódzkie:

Również w Łódzkiem przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach miejscami do 75 km/h z zachodu i północnego zachodu - informuje  Przemysław Szrama z Biura Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu. Tutaj prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 procent.

W każdym z regionów ostrzeżenia obowiązywać będą do popołudnia.

- Warto przestawić samochód, a silne podmuchy najlepiej spędzić w pomieszczeniu - podpowiada bryg. Sławomir Podsiadły z radomskiej Straży Pożarnej: