Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Niesprawny autobus miał wieźć dzieci na wycieczkę

czwartek, 13 grudnia 2018 12:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl/wbr
Weronika Chochoł

Brak płynu do spryskiwaczy, niesprawne światła, braki w obowiązkowym wyposażeniu - takim autobusem na wycieczkę miały jechać dzieci z Białobrzegów.

Do kontroli doszło we wtorek przed wyjazdem. - Policjanci ujawnili szereg nieprawidłowości w stanie technicznym autobusu. Okazało się, że pojazd nie miał obowiązkowego wyposażenia. Kierowca nie zadbał nawet o płyn do spryskiwaczy. Jest to o tyle ważne w okresie jesienno – zimowym, że zabrudzenia z jezdni trafiające na szybę potrafią skutecznie ograniczyć widoczność kierowcy. Pojazd miał również niesprawne oświetlenie - wylicza Edward Banach - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.

Okazało się, że pracownicy serwisu naprawczego, który przyjechał na miejsce, nie byli w stanie usunąć usterek. Policjanci nie dopuścili autobusu do ruchu, dodatkowo zatrzymali dowód rejestracyjny Mercedesa. Przewoźnik natomiast zapewnił autobus zastępczy.

Z prośbą o przeprowadzenie kontroli autobusu przed wyjazdem może zgłosić się każdy. Chęć kontroli należy zgłosić do Wydziału Ruchu Drogowego.