Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

REGION

Maszyna pracuje, a dziecko obserwuje

wtorek, 12 marca 2019 10:00 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. https://www.krus.gov.pl
Jakub Szczechowski

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już po raz dziewiąty organizuje konkurs plastyczny dla dzieci o bezpieczeństwie podczas prac polowych. Tym razem temat to: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.

KRUS chce w tym roku zwrócić szczególną uwagę na zapobieganie wypadkom, związanym z pracą maszyn i urządzeń rolniczych. Celem konkursu jest też popularyzacja "Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat".

Uczestnicy mają za zadanie wykonać dowolną techniką pracę plastyczną, w formacie A3. Podstawa to trzymanie się tematu. Pomocą będą szkolenia, przeprowadzone przez KRUS w szkołach uczestniczących w konkursie. Prace konkursowe należy nadsyłać do 29 marca do Oddziałów Regionalnych Kasy. Ocenią je komisje regionalne, natomiast najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisją Konkursową. Podsumowanie konkursu odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny i zestawy upominków.

Szczegółowe zasady udziału w konkursie określa Regulamin. Warto zauważyć, że co roku w konkursie tym uczestniczy ponad 30 tys. uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.