Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Piknik dla Olafa

czwartek, 25 lipca 2019 13:29 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Dużo dobrej zabawy czeka uczestników V Sąsiedzko-Rodzinnego Pikniku Integracyjnego w Rudzie Wielkiej. To już w najbliższą niedzielę, a imprezie towarzyszyć będzie szczytny cel - pomoc 9-miesięcznemu Olafowi Wójcickiemu.

Jeden z najmłodszych mieszkańców Rudy Wielkiej urodził się z poważną wadą stóp i podudzia. Ma za sobą kilkakrotne gipsowanie nóżki lewej, natomiast prawa potrzebuje bardziej skomplikowanych zabiegów i operacji dostępnych poza granicą Polski. Koszty są oczywiście bardzo duże, stąd solidarność mieszkańców Rudy Wielkiej. 

Piknik organizuje Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Rudy Wielkiej i okolic "Nasza Ruda". Impreza rozpocznie się o godz. 14.  Na najmłodszych będą czekać zamki dmuchane, wata cukrowa, liczne zabawy. I to wszystko za darmo. Nie zabraknie występów na scenie. Gwiazdami pikniku będą zespoły: Guzowianki i Gady, które zadbają o zróżnicowany klimat muzyczny od rytmów ludowych po rockowe. Zaprezentują się strażacy. Będzie można nauczyć się lub przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Chętni będą mogli zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru. Będzie też słodki poczęstunek, ale i kiełbaski z grilla, grochówka, smalec z ogórkiem.

O inicjatywie rozmawialiśmy z prezes "Naszej Rudy" Bernadettą Zielonką, z Anną Kwiatek i Weroniką Zielonką oraz liderem zespołu Gady Kacprem Rzęchowskim.

Piknikowi patronuje medialnie Radio Plus Radom.