Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Radomskie

Takie duże i kolorowe!

wtorek, 03 września 2019 10:37 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Przedszkole w Jedlni-Letnisku ma teraz większe możliwości. Wczoraj poświęcona i otwarta została nowa część placówki.

Przedszkole została rozbudowane o cztery nowe sale dydaktyczne z łazienkami, dwa gabinety specjalistyczne, szatnię, kotłownię. Zlikwidowane zostało również patio. - Miałem takie sygnały od rodziców, żeby rozbudować przedszkole, bo dzieci uczyły się tutaj w salach wynajętych ze szkoły. Ta lokalizacja nie była zbyt szczęśliwa, bo dzieci uczyły się w podpiwniczeniu. Wsłuchując się w głos rodziców, ale i dostrzegając potrzeby lokalnego środowiska podjąłem decyzję o rozbudowie przedszkola o kolejne cztery sale dydaktyczne - powiedział wójt Piotr Leśnowolski. 

- Społeczność lokalna zwiększa się i jest takie zapotrzebowanie. Już na pewno będziemy spać spokojnie i myślę, że wszystkie dzieci skorzystają z edukacji przedszkolnej - cieszyła się dyrektor przedszkola Elżbieta Wołos. 

Dużo więcej miejsca, pięknie, bombowo, bardzo fajnie - rodzice oceniali rozbudowane przedszkole w samych superlatywach. Także dzieci były zadowolone. Od razu przystąpiły do zabawek.

 

- Inwestycja bardzo trafna. Mamy coraz więcej dzieci. Jak najbardziej powinniśmy inwestować w małe dzieci, dbać o wychowanie przedszkolne - powiedziała przewodnicząca rady gminy Sylwia Moskwa.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 140 dzieci. Są jeszcze wolne miejsca. Inwestycja kosztowała ponad 1 mln 390 tys. zł. To jeszcze nie koniec. Powiększony i wyposażony zostanie plac zabaw.