Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

REGION

I Festyn Hospicyjny z Eneą

piątek, 06 września 2019 10:58 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Pomagają przewlekle chorym osobom w ich domach. Teraz chcą zrobić kolejny krok i utworzyć w Kozienicach hospicjum stacjonarne. Niezbędne są jednak pieniądze. Ty również możesz wesprzeć Kozienickie Hospicjum, jednocześnie świetnie bawiąc się na festynie.

W niedzielę 22 września w godzinach 14:00-19:00 na terenie Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach odbędzie się I Festyn Hospicyjny z Eneą. Jak wyjaśnia ksiądz Tomasz Pastuszka – duszpasterz hospicjum, celem festynu jest zebranie i integracja lokalnej społeczności. – Przy okazji zabawy i rekreacji będzie możliwość, aby wspomóc działalność hospicjum – mówi ks. Pastuszka. - Chodzi o umocnienie struktur i działalności naszego hospicjum domowego, a także perspektywa tworzenia hospicjum stacjonarnego – dodaje:

Pieniądze podczas festynu zbierane będą na różne sposoby. Będą zbiórki, licytacje i loteria. – Każdy będzie mógł wspomóc naszą inicjatywę na tyle na ile jest w stanie – mówi duszpasterz. Na wszystkich przybyłych czekać będzie moc atrakcji. – Będzie plac zabaw dla dzieci, przejażdżki konne, czy namioty z lokalną gastronomią – wymienia Tomasz Pastuszka:

Do 15 września w sklepiku Caritas przy ulicy Warszawskiej 6A w Kozienicach można składać przedmioty na loterię.

Kozienickie Hospicjum im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej powstało, aby objąć opieką ludzi cierpiących na różne choroby:

Jak przyznaje ks. Tomasz Pastuszka praca w hospicjum uczy pokory i dystansu do życia. Okazuje się, że nie wszystko od nas zależy. Ważna jest to co możemy dać od siebie dla drugiego człowieka.