Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

REGION

Enea szuka talentów

czwartek, 26 września 2019 13:55 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Rusza trzecia edycja Enea Akademii Talentów. W tym roku szanse na zdobycie grantów są w kategoriach: sztuka, nauka i sport.

Enea Akademia Talentów to propozycja dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz szkół, które stawiają na aktywne wspieranie uzdolnionej młodzieży.

W dwóch poprzednich edycjach programu Enea Akademia Talentów stypendia zdobyło aż czterdzieścioro uczniów. Wśród nich są młodzi ludzie trenujący sporty walki i lekkoatletykę, pasjonaci historii i matematyki, konstruktorzy i programiści, muzycy, miłośnicy rysunku, tańca czy fotografii.

- Enea Akademia Talentów to z jednej strony program stypendialny skierowany do młodych i utalentowanych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których nagradzamy stypendiami w wysokości 3 tysięcy złotych, ale również projekt grantowy skierowany do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, instytucji kultury, które realizują ciekawe autorskie projekty edukacyjne. Mamy tutaj do zdobycia grant w wysokości 10 tysięcy złotych - mówi Joanna Sobótka-Klimczak z Fundacji Enea.

W projekcie edukacyjnym mogą brać udział uczniowie oraz szkoły i organizacje z tych obszarów Polski, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo. To przede wszystkim województwa północno-zachodnie, a także okolice Kozienic, Połańca, Białegostoku i Łęcznej na Lubelszczyźnie.

- Projekt powstał trzy lata temu. Szukamy ludzi młodych z pasją, którzy chcą się rowzijać w życiu - mówi Marcin Łukasiewicz, wiceprezes zarządu ds. pracowniczych Enea Wytwarzanie.

Dorota Stępień, wiceburmistrz Kozienic podkreśla, że gmina stale wspiera uzdolnionych uczniów.

Aleksandra Wilczek i Sandra Kocyk mówią, że taki grant może pomóc w rozwoju ich kariery.

Zainteresowani mogą zgłaszać się od 1 października do 31 października 2019 roku. Aplikowanie możliwe jest poprzez stronę internetową: www.enea.pl/pl/akademiatalentow. Spośród zgłoszeń jury wybierze maksymalnie 36 uczniów i 20 organizacji kwalifikujących się do drugiego etapu. W nim uczniowie będą musieli przygotować zadanie w formie filmiku, w którym pokażą jak wykorzystają swoje stypendium. Zadanie to powinno inspirować innych do ubiegania się o stypendia.

Najlepsi zostaną wybrani przez grono jury poszerzone o przedstawicieli świata nauki, sztuki i sportu oraz w toku głosowania internautów. Zwycięzców - uczniów oraz szkoły i organizacje poznamy 29 stycznia 2020 r.