Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

REGION

Oficjalne odsłonięcie murala w Kozienicach

wtorek, 08 października 2019 10:46 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Symbol partnerskiej współpracy Elektrowni Kozienice i Gminy Kozienice już zdobi blok przy ulicy Skłodowskiej. W czwartek 10 października odbędzie się jego oficjalnej odsłonięcie . Po nim odbędzie się konferencją w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Uroczystość odsłonięcia murala rozpocznie się o godz. 18:30, bezpośrednio na terenie przylegającym do bloku i rozpocznie ją symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonają, m.in. osobiście Adam Biały oraz rodzina Józefa Zielińskiego.

Druga część wydarzenia odbędzie się w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego, podczas której podsumowany zostanie proces powstawania murala oraz wygłoszona prelekcja na temat historii kozienickiej elektrowni, od momentu podjęcia decyzji o jej budowie, aż po lata współczesne.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy odebrać specjalną wejściówkę w Punkcie Informacji Turystycznej CKA.

Malowidło przedstawia ważne dla współczesnej historii miasta i środowiska pracowników Elektrowni postacie Józefa Zielińskiego – pierwszego, historycznego budowniczego elektrowni oraz Adama Białego pierwszego dyrektora „Elektrowni Kozienice”. Ideę partnerstwa realizatorów „muralowego” projektu - zgodnie z zamysłem autora - podkreślają uwiecznione w malowidle obiekty kozienickiego pałacu oraz bloku energetycznego B11.

Partnerem Gminy Kozienice i współfinansującym przedsięwzięcie jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.

Zapraszamy do nas: