Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

Opoczno

Tomasz Łuczkowski: Najważniejsze jest bezpieczeństwo

wtorek, 08 października 2019 17:08 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Samorządy Opoczna i Sławna chcą wybudować między miejscowościami ścieżkę pieszo-rowerową. O tej inicjatywie oraz o potrzebie modernizacji wojewódzkiej drogi 726 mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski.

W audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski mówił o zakończonym XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Turniejowe mecze rozegrane zostały w Opocznie. W rywalizacji wzięło udział 120 zawodników. – Bardzo się cieszę, że tak licznie były reprezentowane niemal wszystkie województwa Polski – mówił zastępca burmistrza. Dodał również, że samorząd Opoczna był współorganizatorem tego wydarzenia.

Tomasz Łuczkowski opowiedział także o swoim pobycie w Nadarzynie podczas Biznesowych Targów Wnętrz - Warsaw Home 2019. – To obecnie największe targi budownictwa w Polsce. Dlatego cieszę się, że jako samorząd mogliśmy w nich uczestniczyć – mówił. Wyjaśnił, że Targi Wnętrz były mocno reprezentowane przez branżę ceramiczną regionu opoczyńskiego. – Dla firm była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, a dla nas możliwość rozmowy z przedsiębiorcami na temat tego, jak samorząd może pomóc w rozwoju tych firm – mówił.

Zastępca burmistrza Opoczna opowiedział też o pomyśle stworzenia ciągu pieszo-rowerowego między Opocznem a Sławnem. Poinformował również o zabiegach samorządów Opoczna i Rzeczycy mających na celu przeprowadzenie dalszej modernizacji drogi wojewódzkiej 726. Podkreślił, że dla Opoczna najistotniejsze jest poprawa bezpieczeństwa na tej drodze, zwłaszcza na dwóch kolizyjnych skrzyżowaniach w mieście. Chodzi o skrzyżowanie ulic Inowłodzkiej ze św. Marka oraz Kolberga z Waryńskiego. – Mamy nadzieję, że wspólny głos kilku samorządów pomoże nam skłaniać samorząd województwa łódzkiego do przekazywania środków właśnie na drogę 726 – mówił Tomasz Łuczkowski.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępca burmistrza Opoczna:

Zapraszamy do nas: