Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

REGION

Zrób-My Nasz Film - konkurs dla uczniów

czwartek, 07 listopada 2019 18:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (niekverlaan)
Weronika Chochoł

Przygotujcie filmową opowieść związaną z historią miejsc i ludzi z najbliższego otoczenia, zdobądźcie atrakcyjne nagrody! Ruszyła kolejna edycja konkursu Zrób-My Nasz Film organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

 Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego celem jest i zachęcenie młodych ludzi do aktywności twórczej i realizowania swoich pomysłów.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „Historie zapisane w obrazie”. Inspiracją dla uczestników do przygotowania opowieści mogą być zatem historie dotyczące rodzinnych miejscowości, regionu, jak też te prywatne – opowiedziane za zgodą ich bohaterów.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe:

  • dla szkół podstawowych, pod hasłem „O czym szumią mazowieckie drzewa-filmopowieści”
  • dla szkół ponadpodstawowych: „Nieznane ścieżki pamięci – mówisz Ty”

- Na Mazowszu mieszka wielu młodych ludzi, którzy mogą pochwalić się talentem i ogromną wyobraźnią. Warto ich wspierać i zachęcać do aktywności twórczej i realizowania swoich pomysłów. Udział w tym filmowym konkursie to dla nich okazja do sprawdzenia się, ale też poszerzenia wiedzy na temat regionu, ludzi czy też wszystkiego, co wiąże się z własnością intelektualną czy prawem autorskim. W dobie Internetu kształtowanie etycznych zachowań jest niezwykle ważne - podkreśla członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 listopada, a prace konkursowe – do 25 stycznia przyszłego roku. Szkołę może zgłosić nauczyciel pracujący z grupą uczniów tworzących film. Zgłoszenie powinno być również opatrzone podpisem dyrektora placówki. Aby zgłosić grupę do konkursu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na tej stronie. Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Zapraszamy do nas: